مطالب اینترنتی
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگانمفیدستان:

مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی در آمریکا نیازهای مالی خود را از منابع مختلفی تامین می‌کنند و دولت بیشتر نقش سرمایه گذار دارد.

دانشگاه آمریکا

کارآفرینی دانشگاه‌های آمریکا یکی از مهمترین و پایه‌ای ترین مسائلی است که در سیاست‌های کلان آموزش عالی این کشور تعریف شده است. بسیاری از دانشگاهها تلاش می‌کنند تا از وابستگی خود به دولت بکاهند و در مسیر استقلال بیشتر گام بردارند.

کالج‌ها و دانشگاه‌ها در آمریکا می‌توانند خصوصی یا دولتی باشند اما در دولت فدرال وزارتخانه‌ای که متولی تحصیلات تکمیلی در کشور باشد وجود ندارد و ریاست دانشگاه‌ها معمولاً توسط هیئت امنا یا هیئت مدیریت دانشگاه‌ها تعیین می‌شوند.

در آمریکا بودجه دانشگاه‌های دولتی عموماً توسط دولت محلی و همچنین از محل کمکهای مالی افراد و شرکتهای خصوصی تأمین می‌شود. بخش عمده‌ای از منابع مالی دانشگاه‌های ایالتی از محل مالیات های پرداختی شهروندان همان ایالت تأمین می‌شود. در نتیجه شهریه دانشگاه‌های دولتی برای شهروندان ساکن هر ایالت – که مالیات هایشان را به موقع پرداخته باشند- ارزانتر خواهد بود و دانشجویانی که از ایالت ها یا کشورهای دیگر به هر دانشگاه وارد می‌شوند شهریه سنگین تری پرداخت می‌کنند.

دانشگاه‌های خصوصی طبیعتاً شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه‌های دولتی دارند.

نکته جالب توجه این است که سه دانشگاه برتر آمریکا یعنی هاروارد، استنفورد و ام.آی.تی هیچ بودجه‌ای از طرف دولت دریافت نمی‌کنند و اصطلاحا غیرانتفاعی (non-profit private) هستند.

بطور مثال دانشگاه هاروارد با سرمایه کل ۲۹ میلیارد دلاری خود یک دانشگاه تماماً خصوصی است که بودجه سالیانه خود را از منابع گوناگون مانند صنعت، پروانه اکتشاف و اختراع، سرمایه داران و همچنین از دایره فارغ التحصیلان خود تامین می‌کند.

دانشگاه‌های آمریکا از نظر تصمیم گیری و اختیارات، بشدت (نسبت به دولت فدرال) غیر متمرکز عمل می‌کنند؛ و این برگرفته از متمم دهم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا است.

همانند آموزش و تحصیلات در سطوح مدرسه‌ای و متوسطه، در آمریکا برخی دانشگاه‌ها «عمومی» بوده که اکثر هزینه‌هایشان توسط دولت ایالتی و یا فدرال پرداخت می‌شود، و برخی دیگر از دانشگاه‌ها خصوصی و با سرمایه‌های اهدایی اداره می‌شوند.

با این حال در سطوح دانشگاهی، بودجه‌های دولتی درصد کمتری از منبع دخل یک دانشگاه را تشکیل می‌دهد، و دانشگاه‌ها مدام در جستجوی منابع گوناگون دیگر برای تامین مخارج خود می‌باشند.

برخی دانشگاه‌ها مثل دانشگاه‌های “لیگ آیوی” دارای سرمایه‌های خصوصی خود گردان (endowments) و در نتیجه کاملاً خودکفا هستند. دانشگاه تگزاس در آستین در عوض با وجود سرمایه خصوصی ۱۳٬۵ میلیارد دلاری خود به صرف دولتی بودن به منابع فدرال و ایالتی نیز برای بودجه خود وابسته است. دانشگاه کارولینای شمالی بطور نمونه نیز بیش از ۴۵۰ میلیون دلار در سال از ایالت کارولینای شمالی بودجه دریافت می‌کند و لذا یک دانشگاه دولتی است.

لیگ آیوی یا مجمع پیچک (به انگلیسی: Ivy League) و یا لیگ دانشگاه‌های آیوی، معروف‌ترین گروه دانشگاهی جهان است.این گروه متشکل از هشت دانشگاه پرآوازه می‌باشد.

علت نامگذاری این دانشگاه‌ها ساختمانهای بسیار قدیمی است که نمای آنها با پیچک و پاپیتال پوشیده شده است که در انگلیسی به آن Ivyy می گویند.

یکی از دلایل مهم موفقیت دانشگاه‌های آمریکایی در سالیان متمادی، حمایت روزافزون نهادهای غیر دولتی، شرکت‌ها، و افراد خیّر آمریکا از نظام آموزش عالی کشورشان بوده‌است. این فرهنگ وقف به موسسات فرهنگی در دنیا کم‌نظیر است.

تنها در سال ۲۰۰۷، دانشگاه‌های آمریکا مجموعاً مبلغ ۳۰ میلیارد دلار هدایای نقدی دریافت نمودند.

از مهمترین حامیان مالی آموزش عالی در تاریخ آمریکا میتوان افرادی همچون خانواده راکفلر، اندرو کارنگی و وندربیلت را نام برد که حق زیادی بر گردن موفقیت امروزی دانشگاههای بزرگ و سرشناس آمریکا دارند.

بزرگترین هدیه در تاریخ آموزش عالی آمریکا از آنِ بنیاد بیل و ملیندا گیتس است که مقدار آن افزون بر یک میلیارد دلار بوده است و بزرگترین دریافت کنندهٔ یک هدیه دانشگاه کلتک است که هدیه ای ۶۰۰ میلیون دلاری دریافت نمود.

نقش دولت‌های فدرال و دولت‌ مرکزی آمریکا در دانشگاه‌های غیردولتی بیشتر به عنوان سرمایه‌گذار و حامی طرح‌های علمی و تحقیقاتی است.

در آمریکا دولت فدرال با اعطای مبالغ بودجه قابلیت تاثیرگذاری بر روند تصمیم گیری این موسسات را دارد.

ارگانهای دولتی همانند موسسات ملی بهداشت ایالات متحده آمریکا، وزارت نیرو ایالات متحده آمریکا، و بنیاد ملی علوم آمریکا نقش بسیار عمده‌ای را در تامین مخارج پژوهشی دانشگاه‌ها بر عهده دارند و با توجه به نوع تحقیقات و نتایج آن اقدام به سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها می‌کنند.

برای مثال ، دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا چندی پیش اعلام کرد که به ۳۳ نفر از محققان جوانی که علاقه داشته باشند در زمینه‌های مورد نیاز این سازمان تحقیق کنند کمک‌هزینه یک میلیون دلاری اعطا خواهد کرد.

بنیاد ملی علوم( National Science Foundation) مشهور به NSF، یک سازمان دولتی در ایالات متحدهٔ آمریکا است که از ۱۹۵۰ تا کنون در توسعهٔ قوانین و سیاست‌های رسمی علمی در ایالات متحدهٔ آمریکا نقش اساسی ایفا کرده‌ است. این سازمان از تحقیقات بنیادی و آموزش در همهٔ زمینه‌های علمی و مهندسی (به غیر از علوم پزشکی) حمایت می‌کند.

این سازمان نزدیک به ۱۷۰۰ کارمند دارد و بودجهٔ آن در سال ۲۰۱۰ برابر با ۶٫۸۷ میلیارد دلار بوده‌است.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

جام نیوز ۱۱۱ کد از دخالت و نقش‌آفرینی آمریکا ۱۱۱ کد از دخالت و نقش‌آفرینی آمریکا و انگلیس در فتنه ۸۸پایگاه علمی سرگرمی و تفریحی آموزش درآمد …کشور ایران با دارا بودن میلیون نفر از نظر جمعیت در رتبه ام جهان قرار داردبه استناد دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیمدانلود فیلم ایرانی جدید بازنشسته با لینک مستقیم دانلود فیلم ایرانی جدید و بسیار بانک مرکزی ایران توقیف دارایی‌های این کشور در …بانک مرکزی ایران توقیف دارایی‌های این کشور در لوکزامبورگ را خلاف معاهده‌های بین در امریکا راهنمای تحصیل در امریکاارتباط با دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا تعداد زیادی از مشتاقان تحصیل در آمریکا قبل از فان وسرگرمیمتن آهنگ جدید زانیار و سیروان خسروی بنام بدون تو اگه به تو نمیگفتم حرفمامو اگه معرفی رشته های دانشگاهی مطالعه این بخش برای دانش آموزانی که در شهرها و در کوچه پس کوچه های شهرهای بزرگ فقط آموزش ثابت نگه‌ داشتن سرستون‌ها در اکسل فرهنگ …با عرض سلام خدمت کاربر گرامی نکته ظریفی در این کار بود که با سوال شما به متن آموزش عصر ایران از هفته سی ام مسابقات دیدار امروز برگزار شد که در نتیجه این دیدارها پرسپولیس قهرمان تدبیر سایت خبری تحلیلیقالیباف از رئیسی سبقت گرفت میز ناهار در فضا چطور چیده می‌شود؟ تصویر منتشره ناسا نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور ایسنا نقش دولت آمریکا در آموزش عالی مسائلی است که در سیاست‌های کلان آموزش عالی این کشور تعریف نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور نقش دولت آمریکا در آموزش های کلان آموزش عالی این کشور در آمریکا دولت فدرال نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور نقش دولت آمریکا در آموزش عالی مسائلی است که در سیاست‌های کلان آموزش عالی این کشور تعریف نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور اقدامات آمریکا بی‌پاسخ نخواهد ماند اقدامات آمریکا بی‌پاسخ نخواهد ماند اقدامات آمریکا بی‌پاسخ نخواهد ماند به اقدامات خلاف برجام آمریکا پاسخ می به اقدامات خلاف برجام آمریکا پاسخ می به اقدامات خلاف برجام آمریکا پاسخ می آمریکا که برنامه‌ها و اهدافش در سوریه آمریکا که برنامه‌ها و اهدافش در سوریه آمریکا که برنامه‌ها و اهدافش در سوریه نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور آنا دمادم نقش دولت آمریکا در آموزش عالی است که در سیاست‌های کلان آموزش عالی این کشور تعریف آنا نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور رسانه‌های دیگر نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور ایسنا دمادم نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور مراکز نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این ایسنا نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور صاحب‌خبر نقشدولتآمریکا نقش دولت آمریکا در آموزش نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور آمریکا در آموزش عالی نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور دانشگاه علوم پزشکی نقش دولت آمریکا در آموزش عالی مسائلی است که در سیاست‌های کلان آموزش عالی این کشور تعریف انجمن راسخون نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور آمریکا در آموزش عالی این نقش دولت آمریکا در آموزش های کلان آموزش عالی این کشور نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور مشاهده متن کامل نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این

مطلب نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :نقش دولت آمریکا در آموزش عالی این کشور
http://mofidestan.ir/%d9%86%d9%82%d8%b4-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b9%d8%a7%d9%84%db%8c-%d8%a7%db%8c%d9%86-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :مفیدستان:

اگر به نجوم علاقه مند هستید، حتماً از این چراغ رومیزی هوشمند خوشتان می‌آید. در این پست آموزش ساخت چراغ رومیزی شبیه ساز ماه را یاد می‌گیرید که گام‌های ماه را به نمایش می‌گذارد. البته گام‌های چراغ رومیزی با گام‌های ماه هماهنگ نیست اما می‌توانید با ویرایش کدهای چراغ، این ویژگی را هم به آن اضافه کنید. با ساختنی همراه شوید.

بدنه چراغ رومیزی هوشمند با پرینتر سه بعدی ساخته می‌شود و نحوه نوردهی آن هم با میکروکنترلر Gemma تنظیم می‌شود. ما تمام فایل‌های لازم برای ساخت چراغ رومیزی – از جمله فایل‌های بدنه و برنامه ریزی میکروکنترلر را در اختیارتان قرار می‌دهیم. از این چراغ شبیه ساز ماه می‌توانید به صورت آویز و به عنوان چراغ خواب هم استفاده کنید.

گام اول: وسایل مورد نیاز برای ساخت چراغ رومیزی

گام دوم: بدنه را پرینت کنید

بدنه چراغ رومیزی از سه قطعه ساخته می‌شود. اولین کاری که باید بکنید، پرینت دو نیمه ماه است که کمی‌طول می‌کشد. بهترین راه برای پرینت این قطعات استفاده از فیلامنت ABS (بدون پایه) است. برای اینکه ماه شفاف بماند، باید آن را با چهار لایه یا پوسته پرینت کنید.

قطعه سوم بدنه، یک تقسیم کننده است که نور چراغ را به ۱۲ بخش تقسیم می‌کند. این تقسیم کننده برای استفاده به همراه حلقه نئوپیکسل ۱۲تایی طراحی شده است. پس اگر می‌خواهید منبع نوری چراغ را تغییر بدهید، باید طراحی این قطعه را متناسب با آن ویرایش کنید. این قطعه را با فیلامنت پشتی پرینت کنید تا نور را بهتر بین گام‌ها تقسیم کند. پرینت کردن این قطعه بخاطر ضخامت کم کمی‌دشوار است و نیاز به تنظیم دقیق پرینتر سه بعدی دارد.

فایل‌های لازم برای پرینت بدنه چراغ رومیزی را از لینک زیر دانلود کنید (رمز فایل saakhtani.ir است).

گام سوم: میکروکنترلر را به حلقه LED وصل کنید

سیم کشی چراغ رومیزی طبق دیاگرام بالا بسیار ساده است. بهتر است بخاطر کوچک بودن قطعات از دستگاه لحیم کاری گیره دار استفاده کنید.

کابل USB را هم به ترمینال‌های باتری وصل کنید چون داخل چراغ فضای کمی‌برای قطعات الکترونیکی داریم. البته در این صورت نمی‌توانید بدون باز کردن اتصالات کدهای چراغ را تغییر بدهید. پس اگر می‌خواهید برنامه ریزی چراغ را اصلاح یا ویرایش کنید، کابل را به پورت USB وصل کنید. به هر روشی که کابل را وصل می‌کنید، باید آن را از بالای بدنه رد کنید تا کارتان در مرحله مونتاژ ساده تر بشود.

گام چهارم: میکروکنترلر را برنامه ریزی کنید

حالا باید کدها را روی میکروکنترلر Gemma آپلود کنید. یک نمونه برنامه ساده از لینک زیر قابل دریافت است (رمز فایل saakhtani.ir است) اما شما می‌توانید ویژگی‌ها و قابلیت‌های بیشتری به آن اضافه کنید.

برای اینکه کامپیوترتان بلافاصله میکروکنترلر Gemma را تشخیص بدهد، ابتدا با درایورهای مورد نیاز آن را نصب کنید. استفاده از‌هاب USB هم تشخیص میکروکنترلر را ساده تر می‌کند.

گام پنجم: بدنه را مونتاژ کنید

حالا به قسمت ساده ساخت چراغ رومیزی رسیدیم. برای مونتاژ بدنه به مقدار زیادی چسب حرارتی نیاز دارید؛ پس قبل از شروع چند تیوب چسب اضافه کنار دست تان بگذارید.

تقسیم کننده را داخل نیمه پایینی بدنه ماه قرار بدهید و سپس قطعات الکترونیکی را داخل بدنه بگذارید. داخل بدنه یک حلقه تعبیه شده که تمام قطعات الکترونیکی را ثابت نگه می‌دارد. حلقه LED را طوری تنظیم کنید که هرکدام از LEDها بین یکی از اجزای تقسیم کننده قرار بگیرند. بعد از تنظیم جای قطعات الکترونیکی، آنها را با یک قطره چسب سرجایشان ثابت کنید.

کابل را از نیمه بالایی بدنه رد کنید. به لبه هر دو نیمه بدنه چسب بزنید و سپس آنها را بهم بچسبانید. اگر بعد از خشک شدن چسب نیاز به تنظیم مجدد قطعات بدنه داشتید، می‌توانید از گرمای سشوار استفاده کنید.

چراغ رومیزی آماده است

چراغ هوشمند شبیه ساز ماه آماده است اما ساخت چراغ رومیزی همینجا تمام نمی‌شود! می‌توانید با آپلود کدهای جدید، نور چراغ را با گام‌های ماه هماهنگ کنید، حالت‌های مخلتف به آن اضافه کنید، رنگ LEDها را با دمای اتاق تنظیم کنید و … . شما چه پیشنهادی برای بهبود طراحی چراغ رومیزی دارید؟

اگر به ساخت وسایل تزیینی و کاربردی مرتبط با نجوم علاقه دارید، این مدل منظومه شمسی هم برایتان جالب خواهد بود.

منبع

خلاصه مطلب

عنوان مطلب

آموزش ساخت چراغ رومیزی هوشمند و شبیه ساز ماه برای علاقه مندان نجوم

توضیح کوتاه

نوردهی این چراغ رومیزی با گام‌های ماه هماهنگ است!

نویسنده

عاطفه اسدزاده

بیشتر بخوانید:لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب آموزش ساخت چراغ رومیزی هوشمند و شبیه ساز ماه برای علاقه مندان نجوم در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :آموزش ساخت چراغ رومیزی هوشمند و شبیه ساز ماه برای علاقه مندان نجوم
http://mofidestan.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%da%86%d8%b1%d8%a7%d8%ba-%d8%b1%d9%88%d9%85%db%8c%d8%b2%db%8c-%d9%87%d9%88%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%af-%d9%88-%d8%b4%d8%a8%db%8c%d9%87-%d8%b3%d8%a7/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: ۸   کشاورزی کشاورزی یا برزگری فرآیند فراوری خوراک، الیاف و دیگر فراورده‌های دلخواه از راه کاشت گیاهان ویژه‌است. کشاورزی در کل سه مرحله دارد به نام‌های کاشت، داشت و برداشت. مسایل ایمنی برای شروع کار کشاورزی در ابتدا لازم است بدانید که بر طبق آمار اداره ملی ایمنی (National safety council) که بر حسب آمار مرگ و میر کارگران به دست آمده است کشاورزی یکی از خطرناک ترین صنایع دنیا درایالات متحده شناخته شده است.افرادی که در مزارع کار می کنند شامل صاحبان مزارع اپراتور ها خانواده های کارگران و کارگران اجاره ای پنج برابر بیشتر ازسایر نیرو های کار حتی کارگران معدن در معرض خطرات جانی هستند.علاوه بر ۱۲۰۰ حادثه مهلک که در سال ۱۹۹۲ برکارگران کشاورزی وارد شده و در آمار ثبت شده است تخمین زده میشود که تعداد واقعی این حوادث به بیش از ۱۴۰۰۰۰ حادثه میرسد.اگر شما عملیات زراعی را با دقت و به طور حرفه ای انجام دهید می توانید براحتی از وقوع حادثه در مزرعه تان جلوگیری کنید.اولویت اول در ممانعت از بروز تص …

نوشته مقاله درباره مسایل ایمنی برای شروع کار کشاورزی ۹ ص اولین بار در فایل دانش پدیدار شد.


لینک منبع و پست :مقاله درباره مسایل ایمنی برای شروع کار کشاورزی ۹ ص
http://filedanesh.ir/%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d9%87-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%85%d8%b3%d8%a7%db%8c%d9%84-%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d8%b1%d9%88%d8%b9-%da%a9%d8%a7%d8%b1/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات